I samband med dagens match ville Nacka Hockey uppmärksamma några personer i föreningen.
Styrelsen har valt att utse Leif Halvorsen, Tony Boström och Håkan Osvald till hedersmedlemmar.
-Håkan, vill vi tacka dig för ett långt engagemang i styrelsen där du varit en del av att forma vår förening till det den är idag.
-Tony, du har ett stort hjärta för föreningen. Först som spelare, senare lagledare för vårt A-lag och även som ansvarig för vår cafeteria.
-Leif, du är Mr. Nacka Hockey. Under många år har du drivit föreningens frågor med ett sällan skådat engagemang. Din plats i ishallen är alltid given, därav kommer du få en plakett med ditt namn på i trappan där vi hoppas se dig stå även i många år framöver.
Varmt tack för ert engagemang!
-Daniel Thomasson:
Från hockeyskola till A-lag har Daniel tagit sig fram till historiska milstolpar inom Nacka HK. Med sin vinnarskalle och sitt enorma slit är han en förebild för alla spelare inom föreningen och vi är väldigt glada att kunna gratulera honom till ytterligare ett historiskt rekord.
-Philip Nilsson Fornes:
Med sitt arbete både på och utanför isen i över 10 år har Philip tagit sig fram till historiska milstolpar inom Nacka HK. Genom hårt arbete och hängivenhet bidrar han till den kultur vi vill fostra våra kommande spelare i och vi är väldigt glada att få gratulera honom till ytterligare ett historiskt rekord.
Samtliga tilldelas diplom, nackamedaljen, samt en goodiebag från vår samarbetspartner WATO. Philip och Daniel får även varsitt presentkort från vår sponsor GREAT SKATE.